بهترین و خوشمزه ترین نوع پسته کدام است؟ – پسته ایران

Blog

بهترین و خوشمزه ترین نوع پسته کدام است؟

by پسته ایران in جولای 6, 2019

پسته خوشمزه

مهم ترین دلیل خوشمزه گی پسته چربی بالای آن است. دلیل خوشمزه بودن پسته ایران  چرب‌ تر بودن آن است و علت این مرغوبیت ارتفاع مناطق پسته‌ کاری در ایران است. ارتفاع پسته‌ کاری در ایران از 800 تا 2000 متر از سطح دریا واقع شده است و این ارتفاع باعث ایجاد اختلاف دمای شب و روز، فشار هوای کم و رطوبت نسبی پایین‌ تر شده و باعث تغلیظ و حرکت بهتر شیره نباتی می‌ شود و این عامل باعث شده که پسته ایرانی جز خوشمزه ترین پسته های جهان باشد.

یکی دیگر از مزیت‌ های پسته ایران درصد مغز بیشتر است. به طوری که به طور متوسط درصد مغز پسته ایران 56 درصد ولی درصد مغز پسته امریکا تنها 52 درصد گزارش ‌شده است .
در ادامه در مورد انواع پسته برای شما توضیح میدهیم.

پسته اکبری

این نوع پسته بسیار کشیده و بزرگ است و از نوع احمد آقایی کشیده تر می باشد ولی در بین انواع پسته ها دارای قیمت بیشتری است. دست چین آن برای آجیل بسیار پرطرفدار است و پسته اکبری جز پسته های لوکس و مجلسی می باشد و بهترین نوع پسته اکبری در شهرستان انار و منطقه کشکوییه رفسنجان برداشت می شود.

همچنین بخوانید: راه های شناسایی پسته بی کیفیت یا پسته با کیفیت چیست؟

پسته کله قوچی

پسته کله قوچی پسته ای درشت و گرد میباشد و دارای طعم خاصی است. همانطور که از اسم آن پیداست. اندازه آن بزرگ است و برای پذیرایی جلوه ی خاصی دارد. و به آجیل شکل و ظاهر زیبایی میبخشد و بهترین نوع پسته کله قوچی در منطقه نوق رفسنجان پیدا می شود.

بهترین و خوشمزه ترین نوع پسته کدام است؟

بهترین و خوشمزه ترین نوع پسته کدام است؟

پسته احمد آقایی

پسته احمد آقایی نسبت به پسته های دیگر کشیده تر و بزرگتر می باشد و دارای طعم بسیار عالی است و از نظر طعم جز خوشمزه ترین نوع پسته می باشد . دلیل این که این نوع پسته بسیار فراوان است این است که پسته احمد آقایی پیوند بسیارمرغوبی دارد و برای آجیل پر مصرف ترین نوع پسته می باشد و بهترین نوع پسته احمدآقایی را میتوان در منطقه نوق رفسنجان یافت.

پسته فندقی

پسته فندقی از نظر ظاهری نسبت به بقیه پسته ها کوچک تر است و به دلیل این که پسته ریزی می باشد تعداد آن در یک کیلو خرید شما بیشتر می شود و این از نظر اقتصادی بسیار به صرفه تر است. حتی در صادرات نیز حجم قابل توجهی را به خود اختصاص داده. بهترین نوع پسته فندقی را می توان در زرند پیدا کرد.

همچنین بخوانید: ویژگی خشکبار خوب چیست؟

 

اگر شما نیز در تولید، فروش یا صادرات پسته و خشکبار فعالیت دارید میتوانید با ما تماس بگیرید تا نحوه فعایت شما را در این سایت اضافه کنیم

 

 

تماس با ما جهت اضافه شدن در سایت

 

همچنین اگر‌ در تخصص دیگری فعالیت دارید ما برای دیگر تخصصات و موضوعات هم سایت داریم که‌ میتوانیم شما را در دیگر سایت ها قرار دهیم با ما‌تماس بگیرید

 

تماس با ما

Leave a Reply